Dantų protezavimas
Protezavimas – tai danties kietųjų audinių, formos, spalvos atkūrimas, atliekamas tuomet, kai dantis yra pažeistas ir jo neįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis.
Ar Jums tai pažįstama?
– Stipriai pažeistas danties paviršius
– Dėl ligos, emalio skilimo ar kitaip prarasta didelė dalis danties audinio
– Netenkina dantų forma
– Pakitusi dantų spalva
– Netenkina bendras šypsenos estetinis vaizdas
Jeigu patiriate nors vieną iš šių pojūčių, tai nežada nieko gero: pažeisti dantys lengvai paveikiami ėduonies, o pageltusi šypsena sukelia didelį estetinį ir psichologinį diskomfortą.
Sprendimo būdas
Laimei, situaciją pakeisti gali dantų protezavimas. Tai – be galo plati odontologijos sritis: protezuoti galima tiek ant dantų, tiek ant implantų. Bet kokiu atveju, šis metodas suteikia progą patogiai gyventi, nesukant galvos nei dėl dantų funkcijos, nei dėl estetikos.
Protezuojama išimamais arba fiksuotais protezais.
Fiksuojami protezai
Įklotai, užklotai – atstato šoninių dantų kramtomąjį paviršių ir taip apsaugo dantį nuo galimo skilimo.
Keramikos laminatės – Tai itin plonos (0,3 – 0,5 mm) keramikos plokštelės, tvirtinamos prie dantų paviršiaus. Laminatės puikiai tinka koreguojant šypsenos estetinį vaizdą.
Dantų vainikas – apgaubia dantį iki pat dantenų krašto. Uždedami ant pažeisto (nuskilusio, įtrūkusio, nusidėvėjusio) danties.
Tiltai – Naudojami netekus vieno ar kelių gretimų dantų. Nušlifuojami du greta esantys dantys, o prarastų dantų tarpas užpildomas protezu.
Protezai ant implantų – šie protezai fiksuojami ant implantų specialiais fiksatoriais. Tai – geriausia, ką galima pasiūlyti pacientams, netekusiems dantų.
Išimami protezai
Plokštelės – kai prarasti visi arba dauguma dantų, plokštelės padeda iš dalies atkurti jų funkciją ir estetinį vaizdą.
Elastinės plokštelės – atlieka tokią pačią funkciją, kaip plokštelės, tačiau pasižymi didesniu atsparumu lūžiams ir estetika. Elastinės plokštelės mažiau kenkia burnos gleivinei.
Lanko atraminiai protezai – tvirčiausi išimami protezai, naudojami, kai prarasta dalis dantų. Lanko atraminiai protezai fiksuojami prie likusių dantų.
Svarbu pastebėti, kad fiksuojami ir išimami protezai skiriasi gerokai daugiau, nei vien fiksacijos principais. Išimami protezai, kad ir kokie patogūs būtų, nė iš tolo neprilygsta šiuolaikiniams fiksuojamiems protezams. Išimami protezai prasčiau priglunda, dirgina gleivinę, sukelia svetimkūnio pojūtį burnoje, o blogiausia – neatkuria pilnavertės dantų funkcijos. Tuo tarpu kokybiški fiksuojami protezai atrodo ir funkcionuoja labai natūraliai – nuo tikrų dantų juos atskirti gali tik patyrę specialistai.
Fiksuoti protezai gaminami iš įvairių medžiagų:
Metalo keramika – tokie protezai buvo populiarūs anksčiau, o šiandien laikomi atgyvenusiais. Nors metalo keramika – patvari ir nebrangi, ji neatrodo natūraliai, yra neestetiška ir gali sukelti alergiją.
Bemetalė keramika (dar kitaip – e-max arba stiklo keramika) – tai ne tik tvirta ir patikima, bet ir pakankamai estetiška medžiaga. Savo kokybe bemetalė keramika gerokai lenkia metalo keramiką.
Cirkonis – tai unikali protezavimui naudojama medžiaga, savo tvirtumu ir estetika lenkianti visas kitas. Cirkonio vainikėliai nesukelia alergijos ir idealiai tinka net jautriausiems pacientams.
Protezavimo eiga
Dantų protezavimas – nesudėtinga ir greita procedūra. Tačiau tik tuo atveju, jeigu savo sveikatą patikite profesionalams. Būtent tokie yra Riešės odontologijos klinikos specialistai!
Kadangi fiksuojami protezai – patys paklausiausi ir kokybiškiausi, pateikiame dantų atkūrimo fiksuojamais protezais eigą:
Pirmo vizito metu atliekama nuodugni apžiūra ir sudaromas gydymo planas.
Vyksta pasiruošimas protezavimui, pritaikoma vietinė nejautra.
Suveikus nejautrai, dantis paruošiamas protezavimui: šlifuojamas, gali būti dedamas palaikomasis įklotas.
Pasirinkta medžiaga atkuriamas dantis.
Kokios pasekmės laukia neprotezuojant?
Dantų implantacija – būtina, norint išsaugoti likusių dantų, žandikaulio kaulo ir bendrą sveikatą. Atidėliojant šią procedūrą, didėja rizika pakenkti visam organizmui.
Neprotezuojant nukentėjusio danties, išauga ėduonies, šaknų kanalų pažeidimo ir kitų dantų bei burnos ligų rizika.
Vengiant protezuoti pažeistą dantį, kyla rizika, kad jis išlūš ir prireiks ne tik protezo, bet ir implanto.
Laiku neatkūrus prarasto danties, susiduriama su žandikaulio kaulo tirpimu, kalbėjimo, kramtymo ir kitais sunkumais.
Atmintinė
Pateikiame atmintinę, kuri padės pasiruošti dantų atkūrimo procedūrai.
Pasirūpinkite dantų ir burnos švara.
Kruopščiai išsivalykite dantis, taip pat rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.
Prieš procedūrą pavalgykite.
Maistas turėtų būti lengvas, tačiau pakankamai sotus, mat kitą kartą valgyti galėsite tik praėjus porai valandų po procedūros.
Jaučiate didelį jaudulį?
Konsultacijos metu pasidalinkite savo nerimu ir kylančiais klausimais – patyrę gydytojai išsklaidys baimes ir išsamiai atsakys į visus klausimus. Tai – saugi ir nesudėtinga procedūra, tačiau jautriems pacientams rekomenduojama pamedituoti ir atsipalaiduoti. Galite paprašyti, kad procedūros metu grotų Jūsų mėgiama muzika. Taip procedūra praeis be baimės.
Mūsų tikslas - pasiūlyti klinikos pacientams aukščiausią paslaugų kokybę!
Kviečiame registruotis vizitui, pateikiant reikalingus duomenis, ir mes susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.