Riešės odontologijos klinika Riešės odontologijos klinika

Periodontologija

Periodontas – dantį supantys kietieji ir minkštieji audiniai (dantenos, žandikaulio alveolinis kaulas, danties raiščiai). Būdingiausios šios grupės ligos – gingivitas, periodontitas ir dantenų recesija. Visas šias būkles gydo patyrę gydytojai periodontologai.

Ar Jums tai pažįstama?

– Nemalonus burnos kvapas
– Paraudusios, ištinusios dantenos
– Skausmingi dantų supantys audiniai
– Kraujuojančios dantenos
– Klibantys dantys

Periodontologija

Jeigu susiduriate bent su vienu iš šių požymių, gali būti, kad sergate periodonto ligomis. Sveiki periodonto audiniai labai svarbūs sveikai burnos ir dantų būklei išlaikyti, todėl į bet kokius šių ligų simptomus reikia žiūrėti rimtai.

Sprendimo būdai

Periodonto ligos pasižymi varginančiais simptomais ir yra išties nemalonios. Dar blogiau – tai, kad jos turi įtakos visai dantų būklei ir gali baigtis net dantų netekimu. Todėl vienintelis efektyvus būdas pažaboti prasidėjusias ligas – gydymas.

Jis priklauso nuo konkretaus susirgimo.

Gingivitas
Pirminė uždegimo stadija, apimanti tik dantenas. Lengvai išgydomas, jeigu pastebimas laiku.

Periodontitas
Pažengęs gingivitas pereina į periodontitą. Tai – pavojinga infekcija, kuri apima ir kietuosius periodonto audinius.

Dantenų recesija
Dantenų atsitraukimas nuo danties. Tai sukelia estetinį ir fizinį diskomfortą. Dantis atrodo ilgesnis ir tampa jautresnis.

Periodonto ligų gydymas

Periodonto ligos – klastingas iššūkis ne tik pacientams, bet ir gydytojams, tačiau pasirinkus tinkamą specialistą, pasveikti tikrai pavyks. Gydant šias ligas, taikomos skirtingos taktikos – jas lemia susirgimo pobūdis ir stadija.

Nechirurginis gydymas – jeigu liga aptinkama anksti, rimto gydymo neprireiks: paprastai užtenka profesionalios burnos higienos.

Terapinis gydymas – gydant dantenų recesiją, norint sumažinti dėl dantenų atsidengimo kilusį dantų jautrumą bei grąžinti estetinį vaizdą, taikomas dantų plombavimas.

Chirurginis gydymas – taikomas tiek periodontito, tiek dantenų recesijų atveju: pakeliamos dantenos ir išvalomos infekciją sukėlusios apnašos. Dantenų recesijų atveju, dantenos chirurgiškai perstumiamos į buvusią vietą. Jeigu dalis dantenų – prarasta, panaudojamas jų pakaitalas.

Profilaktika – tiek pasibaigus periodonto ligų gydymui, tiek norint jų išvengti, būtina svarbu laikytis profilaktinių priemonių: reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, atsakingai rinktis burnos priežiūros priemones.

Atmintinė

Pateikiame atmintinę, kuri padės išvengti periodonto ligų.

Viena dažniausių periodonto ligų priežasčių

nepakankami dantų ir burnos priežiūros įgūdžiai arba netinkamai pasirinktos valymo priemonės. Pavyzdžiui, per kietas dantų šepetėlis, netaisyklingas, pernelyg intensyvus dantų valymas.


Reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną

tik taip pavyks pašalinti kietąsias apnašas ir apsaugoti savo burnos audinius.


Vos pastebėję pirmuosius periodonto ligų požymius

apsilankykite pas gydytoją odontologą – kad užkirstumėte kelią ligos įsibėgėjimui.


Mūsų tikslas - pasiūlyti klinikos pacientams aukščiausią paslaugų kokybę!

Kviečiame registruotis vizitui, pateikiant reikalingus duomenis, ir mes susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.

1. Pasirinkite paslaugą ir vizito tikslą

2. Kontaktinė informacija apie jus

Ar esate šiuo metu Riešės odontologijos klinikos pacientas?